EVENIMENTE

Continuand traditia actiunilor socio-culturale inceputa cu statuia lui Mihai Viteazul si Ziua Comunei, unde au fost prezente personalitati marcante capabile sa ne sprijine in obiectivele propuse, joi, 15.02.2018 a avut loc la Caminul Cultural Buda o prima intalnire intre un profesor de dansuri populare si frumosii nostri copii.
       Intalnirea a fost un real succes dovada fiind prezenta a peste 100 de copii pentru care cheltuielile vor fi suportate de primarie.
       Multumim pentru prezenta in numar asa de mare si parintilor care au inteles sa pastram traditiile romanesti cu sfintenie si ii asiguram ca dragii nostri copii vor beneficia de toate conditiile pentru a fi in siguranta.

IMAGINI DE LA EVENIMENT: PAGINA NOASTRA DE FACEBOOK

15 AUGUST–  Ziua Comunei (ziua prieteniei)

7 IANUARIE – Botezul cailor

HRAMUL BISERICILOR DIN ZONA