EVENIMENTE

• 15.02.2017

Continuând tradiția acțiunilor socio-culturale începută cu statuia lui Mihai Viteazul și Ziua Comunei, unde au fost prezente personalități marcante capabile sa ne sprijine în obiectivele propuse, joi, 15.02.2018, a avut loc, la Căminul Cultural Buda, o primă întâlnire între un profesor de dansuri populare și frumoșii noștri copii.

Întâlnirea a fost un real succes dovadă fiind prezența a peste 100 de copii, pentru care cheltuielile vor fi suportate de primărie.
       Mulțumim pentru prezența în număr așa de mare și părinților care au înțeles să păstrăm tradițiile românești cu sfințenie și îi asigurăm că dragii noștri copii vor beneficia de toate condițiile pentru a fi în siguranță.

IMAGINI DE LA EVENIMENT PE  PAGINA NOASTRĂ DE FACEBOOK

• 15.08.2017 –  Ziua Comunei (Ziua Prieteniei)

Prima ediție 15.08.2017: http://gazetaph.ro/ziua-comunei-rifov-ce-cadou-inaripat-a-primit-presedintele-cj-bogdan-toader-la-ziua-prieteniei/

Evenimente locale:

• 15 AUGUST–  Ziua Comunei (Ziua Prieteniei)
  • HRAMUL BISERICILOR DIN ZONA